Haris Alexiou Community
Οκτώβριος 25, 2014, 08:58:36 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: ΝΕΟΣ ΔΙΣΚΟΣ!!! 13 Οκτωβρίου κυκλοφορεί η νεά δισκογραφική δουλειά της Χάρις Αλεξίου με τίτλο "Τα όνειρα γίνονται πάλι"!!

Αρχική   Βοήθεια Αναζήτηση Ημερολόγιο Σύνδεση Εγγραφή  
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΥΣ ΕΧΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ - ΗΡΩΔΕΙΟ 2013  (Αναγνώστηκε 1778 φορές)
ewan123
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιούλιος 04, 2013, 12:16:31 πμ »

Και ναι! Μόλις γύρισα από το Ηρώδειο....
Παραθέτω playlist και από αύριο εντυπώσεις....

1.   Ορχηστρικό
2.   Αγάπησέ με
3.   Κι εγώ σαν πόλη
4.   Μες τα δυο της τα μάτια
5.   Στιγμές
6.   Οι φίλοι μου χαράματα
7.   Δεκατρείς φωτιές
8.   Αγάπη σημαίνει
9.   Για ένα τανγκό
10.   Ο άνθρωπός μου
11.   Δεδομένο
12.   Οι δικοί μου ξένοι
13.   Κύριε
14.   Άνθρωποι μονάχοι
15.   Δι ευχών

16.   Η βλάχα
17.   Λεωνίδας
18.   Ένεκα βύθισης του πλοίου
19.   Μία είναι ιη ουσία
20.   Καίγομαι και σιγολιώνω
21.   Πίστα από φώσφορο
22.   Ζήτα μου ό,τι θες
23.   Πολλές φορές
24.   Η νύχτα θέλει έρωτα
25.   Μανούλα μου
26.   Πανσέληνος
27.   Η μπαλάντα της Ιφιγένειας
28.   Ψυχές και σώματα

29.   Όλα σε θυμίζουν
30.   Τέλι τέλι
 Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley smiley-dance smiley-music Grin
Καταγράφηκε
Θανάσης
Hero Member

« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 04, 2013, 01:08:38 πμ »

το καίγομαι και σιγολιώνω για να μη χαρείτε άσκοπα το είπε ο ουτίστας  Tongue

Λοιπόν, όμορφα ήταν υπό την έννοια ότι είδαμε τη Χαρούλα στο υπέροχο Ηρώδειο και μόνο. Με μια πιο αυστηρή κριτική όμως, οφείλω να πω ότι η βραδιά ήταν λίγο χλιαρή. Κακός ο ήχος στα πλαϊνά, με αποτέλεσμα η ορχήστρα να ακούγεται υποτονική, η Χαρούλα σε μέτρια προς καλή φόρμα παρά τις προσδοκίες που μου είχαν γεννήσει τα βελούδινα μπάσα της στα βιντεάκια από το ισραήλ και γενικότερα το πρόγραμμα, η ερμηνεία, οι μουσικοί, ενώ στο γκαζάρτε ξεχείλιζαν ατμοσφαιρικότητα, δεν κατάφεραν να "γεμίσουν" το Ηρώδειο, ιδίως στο πρώτο μέρος. Περίμενα άλλωστε κάποιες αλλαγές και λόγω Ηρωδείου αλλά και λόγω καλοκαιρινής περιοδείας. Τέλος πάντων, ο κόσμος στο τέλος χειροκρότησε ζεστά και φάνηκε να το ευχαριστήθηκε, οπότε αυτό μετράει! Highlight στιγμή για μένα η Βλάχα! Grin
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2013, 12:50:30 μμ από Θανάσης » Καταγράφηκε
trofodotis
Senior Member

« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 04, 2013, 01:10:30 πμ »

Ήταν στην ουσία μια πάρα πολύ καλή βραδιά του γκαζάρτε.Το πρόγραμμα αυτούσιο με ορισμένες ορχηστρικές προσθήκες.Η Χαρούλα ήταν άψογη νομίζω και χάρηκα που δεν είδα στιγμές αμηχανίας.Δεν θα της επιτρεπόταν πλέον.Πολύ δουλεμένη κ η τελευταία κίνηση της.Για άλλη μια φορά της βγάζω το καπέλο που μετέφερε το συναίσθημά της και στον τελευταίο θεατή.Παρόλαυτα απο συζητήσεις που έκανα απο μη φαν (  Grin ) σε καποια σημεία τους φάνηκε όντως χλιαρό.Αλλά είναι αυτοί που θέλουν την χαρούλα να λεει μονο λαικά...αλλά είναι αυτοί στους οποιους δεν κανει ποτε την χάρη αλλα πάντα ερχονται να την ακούσουν  Grin
Σχόλιο 1 Η αλήθεια είναι θα ήθελα να ακούσω το ΕΛΕΝΗ
Σχόλιο 2 Θα ήθελα να κάνει άλλα σχόλια αναμεσα στα τραγούδια απο αυτα που έκανε στο γκαζάρτε
Σχόλιο 3 καλα παλια θυμάμαι στο ηρωδειο μας κυνηγούσαν με τις κάμερες τωρα σημασια δεν εδωσαν...που να το ξερω να παρω την καλη καμερα,,,ωστοσο εβγαλα καλα βιντεακια....
Καταγράφηκε

<Να ζητάς να κουρνιάσεις και να βρίσκεις οάσεις στις ψυχώσεις των άλλων που χουν για περιβάλλον ίδιες φάτσες με σένα...>
Θανάσης
Hero Member

« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 04, 2013, 01:25:17 πμ »

Εντάξει, ούτε στους μη φαν συγκαταλέγομαι νομίζω, ούτε σε αυτούς που θέλουν μόνο λαϊκά, ούτε στους τρίτους με τις χάρες διότι πια δεν πηγαίνω σε καμία συναυλία με την απαίτηση να ακούσω κάτι συγκεκριμένο, απλώς θέλω να χαίρομαι το αποτέλεσμα. Και τις αλλαγές θα της ήθελα όχι για να καλυφθώ εγώ ως απαιτητικός φαν (εξάλλου το πρόγραμμα έχει φάσμα από αυτή την άποψη) αλλά για να ανανεώσει η ίδια τη δουλειά της. Έχω καταλήξει ότι το ρεπερτόριο μιας συναυλίας δεν είναι το παν, πχ τον προηγούμενο μήνα πήγα στον Χαρούλη του οποίου το ρεπερτόριο δεν ξέρω σε τόσο βάθος και τον οποίο ποτέ δεν άκουγα ιδιαιτέρως ένθερμα, αλλά πέρασα καταπληκτικά, διότι ήταν γεμάτος ενέργεια, φρεσκάδα, πρωτοτυπία, με μια τρομερά ταλαντούχα και ξεσηκωτική ομάδα νέων μουσικών!
Καταγράφηκε
trofodotis
Senior Member

« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 04, 2013, 01:53:24 πμ »

Πραγματικά δεν αναφερόμουν καθόλου σε σένα Θανάση!!Φυσικα και δεν είσαι άτομο που θελει να ακουει μόνο λαικά κλπ!!Αναφερόμουν (και τα γελάκια εκει παρέπεμπαν) σε άτομα γνωστους εκτος κλαμπ που είδα στην έξοδο οι οποιοι παντα εχουν ενα θεμα με την συναισθηματική υποτονική χαρούλα.Να διαχωρισω λιγο τις δικες μας απαιτήσεις (που ισχυουν οπως τα ειπες 100%) απο τις απαιτήσεις των μη φαν-η απλων διαχρονικων λαικών ακροατων- τοτε για να γινω πιο σαφης.
Καταγράφηκε

<Να ζητάς να κουρνιάσεις και να βρίσκεις οάσεις στις ψυχώσεις των άλλων που χουν για περιβάλλον ίδιες φάτσες με σένα...>
Θανάσης
Hero Member

« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 04, 2013, 02:05:56 πμ »

Το κατάλαβα, σόρρυ δεν ήθελα να φανώ εριστικός! Απλώς με αφορμή την απάντησή σου διατύπωσα λίγο σαφέστερα τη γνώμη μου
Καταγράφηκε
ntina
Hero Member

« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 04, 2013, 08:29:10 πμ »

ήμουν κι εγώ εκεί..
( μ' αρέσει να ξεκινάω με αυτήν την πρόταση)

εμένα λοιπόν παραδόξως μου άρεσε πάρα πολύ..θεωρώ ότι ήταν σε πολύ καλή φόρμα φωνητικά κι έδωσε ότι μπορούσε να δώσει περισσότερο από τη φωνή της..και τη δικαίωσε η φωνή της..
το Ηρώδειο δε χρειάζεται πολλά πράγματα..ακόμα και μ ένα πιάνο να ήταν ή με ένα ούτι,θα ήταν πολύ καλή..κι εγώ στα πλάγια ήμουν αλλά δε με ενόχλησε καθόλου ο ήχος ( σε αντίθεση με τον κύριο από πίσω μου που έπαιζε το κομπολογάκι του και μου καρφωνόταν στο μυαλό  argg )..
θεική στιγμή για μένα το μανούλα μου.. πρέπει να αναφέρω πάντως ότι εάν κάποιος δεν είναι και πολύ καλά ψυχολογικά θα φύγει κομμάτια από τις συναυλίες της..έτσι ενημερωτικά..
σχόλιο μεγάλης σε ηλικία κυρίας από πίσω μου:
τελειώνει η πανσέληνος κι αφού δε μας έχει αφήσει να ευχαριστηθούμε ούτε ένα στίχο ,γιατί είναι παράφωνη και εκτός χρόνου στο τραγούδι ( έμπαινε πρώτα η κυριούλα και μετά η χαρούλα) λέει με βροντερή φωνή στις φίλες της.. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΡΟΥΛΑ ΜΑΣ...τη συγχώρεσα αμέσως γιατί όντως μ' αρέσει όταν νιώθουμε τη χαρούλα άνθρωπό μας..και χθες ήταν ...

αυτά..
άντε και στην επόμενη..
Καταγράφηκε

το πιο μαύρο φεγγάρι..
Marina
Senior Member

« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 04, 2013, 09:03:50 πμ »

Ήμουν κι εγώ εκεί....(Ντίνα στο κλέβω!)

Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες...θα πω μόνο ότι ήταν πολύ πολύ πολύ πολύ όμορφα...
Ανήκω στην κατηγορία αυτών που δεν είναι καλά ψυχολογικά, χθες είχα μια εξαιρετικά δύσκολη μέρα και η συναυλία ήταν κάθαρση.
Δεν μου έχει ξανασυμβεί να συγκινηθώ τόσο σε συναυλία....
Χθες την αγάπησα λίγο παραπάνω...την ένιωσα πιο δικό μου άνθρωπο! Και ήταν τόσο μα τόσο γλυκιά...
Καταγράφηκε
Giwrgos
Hero Member

« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 04, 2013, 09:17:39 πμ »

Βλέπω ότι δεν υπήρξαν σημαντικές διαφοροποιήσεις στο καλοκαιρινό πρόγραμμα.Βασικά σχεδόν καμία. Cheesy
Καταγράφηκε

Είχες πάντα ένα ελάττωμα,
πόρτες άνοιγες στο πάτωμα !
calliope
Hero Member

« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 04, 2013, 02:25:35 μμ »

ναι λοιπον, ημουν και εγω χθες στο ηρωδειο  Grin
μια καταπληκτικη βραδυα με μια εξαιρετικη χαρουλα, υπεροχη φωνητικα και με πολυ καλη διαθεση.
πολυ ομορφη, γλυκια και απελευθερωμενη με κεφι που μας παρεσυρε.
ψυχολογικα δεν ημουν καθολου καλα και με βοηθησε να ξεχαστω και να ηρεμησω.
παντα να ειναι καλα να μας προσφερει τετοιες βραδυες και εμεις να την αγαπαμε περισσοτερο.
Καταγράφηκε

...μα ο καθένας ταξιδεύει μοναχός μες την άγνωστη ψυχή του...........
ilias
Newbie
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 04, 2013, 03:24:36 μμ »

http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/267674/haris-alexioy-magepse-me-tin-ermineia-tis-sto-irodeio
Καταγράφηκε
aggeliki
Mod
Hero Member

Έχω λαλήσει...γι'αυτό θέλω Χαρουλοσυναυλία!

« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 04, 2013, 03:31:07 μμ »

Κακός ο ήχος στα πλαϊνά, με αποτέλεσμα η ορχήστρα να ακούγεται υποτονική, η Χαρούλα σε μέτρια προς καλή φόρμα παρά τις προσδοκίες που μου είχαν γεμίσει τα βελούδινα μπάσα της στα βιντεάκια από το ισραήλ και γενικότερα το πρόγραμμα, η ερμηνεία, οι μουσικοί, ενώ στο γκαζάρτε ξεχείλιζαν ατμοσφαιρικότητα, δεν κατάφεραν να "γεμίσουν" το Ηρώδειο, ιδίως στο πρώτο μέρος.

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και διαγωνίως...Θεωρώ ότι η Χαρούλα ήταν η μόνη φορά που δεν έκανε ούτε μισό λαθάκι φωνητικά...Ήταν σε όλα απόλυτα σωστή...Όσο για τον ήχο εμένα μου ακούγόταν ακριβώς το αντίθετο...Η μπάντα πολύ δυνατά, το μικρόφωνω της Χαρούλας χαμηλά...
Καταγράφηκε

Και δεν μου καίγεται καρφί...
Sozia
Senior Member

« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 04, 2013, 04:25:24 μμ »

Λοιπόν...επειδή αυτή ήταν και η τελευταία φορά που θα την έβλεπα προσπάθησα να είμαι όσο πιο συγκεντρωμένη μπορώ για να έχω να τη θυμάμαι για πάντα...

Παρατηρήσεις δικές μου : Ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα με το γκαζάρτε+λεωνίδα,μία είναι η ουσία,καίγομαι και σιγολιώνω. Γενικά στο πρόγραμμα περίμενα κάτι διαφορετικό...κάτι που να μην είχε πει το χειμώνα.Βέβαια,όχι ότι με χάλασε απλά ήθελα να πάω και να μην ξέρω απ'έξω κι ανακατωτά τη σειρά των τραγουδιών...έκανε ακόμη και τα ίδια αστεία!!!Τέλοσπάντων,φωνητικά δεν με ενθουσίασε διότι ξέρω πως μπορεί και πολύ,πολύ καλύτερα(και μη μου πείτε πως είναι μεγάλη γυναίκα και η φωνή της κουράζεται διότι στο γκαζάρτε όταν πήγα εγώ ήταν άψογη!!).Δε μπορώ να πω πως συγκινήθηκα (σε αντίθεση με το γκαζάρτε) ωστόσο οφείλω να δηλώσω με τεράστια ευχαρίστηση, πως τη Βλάχα την έσκισε και γενικώς στο δεύτερο μέρος μου φάνηκε πολύ καλύτερη από το πρώτο. Ακόμη μ'άρεσε πάρα πολύ το Μανούλα μου...ήταν σίγουρα από τις καλύτερες στιγμές τις βραδιάς!Πολύ ωραία και η "νέα έκδοχή" του μία είναι η ουσία!!!Οι μουσικοί τρό-με-ροι και η ενορχήστρωση επίσης!!Σε γενικές γραμμές εγώ ωραία πέρασα αν και κάτι μου έλειπε...
Παρατηρήσεις της αδερφής μου : Το πρόγραμμα πάρα πολύ υποτονικό, την έπιασε κατάθλιψη, σε κάποια φάση στο δεύτερο πρόγραμμα πήγε να κοιμηθεί όρθια. Θα προτιμούσε περισσότερο γνωστά και ανεβαστικά τραγούδια. Της άρεσαν πάρα πολύ οι μουσικοί και η ενορχήστρωση(έστω κι ας μην της άρεσε το πρόγραμμα). Ακόμη της φάνηκε η Χαρούλα αρκετά ανανεωμένη.Ωραίο το ενδυματολογικό,ωραίος φωτισμός, όλα ωραία εκτός από το πρόγραμμα.
Παρατηρήσεις ενός ζευγαριού ξένων που κάθονταν δίπλα μου : Πολλοί ενθουσιασμένοι, η Χαρούλα πάρα πολύ καλή αν και σε κάτι ψηλά το έχανε, οι σολίστες κορυφαίοι.

υ.γ1: Γενικώς χάρηκα που κατάφερα να δω τη Χαρούλα στο Ηρώδειο...ήταν μία πολύ ιδιαίτερη εμπειρία.Κρίμα για όσους δε μπόρεσαν να πάνε!
υγ2: Σχετικά με τη βιντεοσκόπηση κλπ εγώ έβγαλα 4 βίντεο και αρκετές φωτογραφίες(κυριώς στο τέλος).Η κοπελιά που ήταν υπεύθυνη μου έκανε ολόκληρα χορευτικά προκειμένου να γυρίσω να την κοιτάξω και να κλείσω τη μηχανή αλλά εγώ φυσικά έκανα την Κινέζα οπότε τράβηξα ανενόχλητη  taunt

Αυτά Smiley
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2013, 07:37:06 μμ από Sozia » Καταγράφηκε

Κι αν δεν πεθαίνει ο ένας για τον άλλο
ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ ΝΕΚΡΟΙ.
irouka
Mod
Hero Member

Εχμμμμ......

« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 04, 2013, 05:52:00 μμ »

κι εγώ ήμουν εκεί!

Ήταν μια ωραία βραδιά, ήλπιζα βέβαια σε κάτι διαφορετικό από το Gazarte, όχι εξ ολοκλήρου άλλο ρεπερτόριο αλλά κάποιες προσθήκες (...τι παραπάνω έχουν οι Εβραίοι και ακούν το "Πανσέληνος ο έρωτας", δεν το έχω καταλάβει..)
Η Χαρούλα είναι σε ΑΨΟΓΗ φωνητική φόρμα φέτος, της πάει πολύ και η παρέα των μουσικών και αυτό φαίνεται!
Γενικώς, ήταν μια ωραία βραδιά, την ευχαριστήθηκα...Γι άλλη μια φορά ξεχώρισα την ερμηνεία στο "Ανθρωποι μονάχοι", την ενορχήστρωση του "Δι' ευχών" (εμπνευσμένη στιγμή) και τη "Βλάχα" η οποία σε μεγάλο κοινό πήρε νέα διάσταση και την είδα με άλλο μάτι!
Πάντως, το πρόγραμμα δικαιολογεί απόλυτα τον τίτλο της περιοδείας "...Δύση και Ανατολή"...

Καλό μας καλοκαίρι!!
Καταγράφηκε

"Κι είναι καιρός να πούμε τα λιγοστά μας λόγια
γιατί η ψυχή μας αύριο κάνει πανιά"
Sozia
Senior Member

« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 04, 2013, 06:30:45 μμ »

Μία ερώτηση... αυτό το μέρος που βρισκόταν ακριβώς μπροστά στη σκηνή κ "έμοιαζε" με καναπέ ήταν διαθέσιμο για τον κόσμο;;
Καταγράφηκε

Κι αν δεν πεθαίνει ο ένας για τον άλλο
ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ ΝΕΚΡΟΙ.
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: